Ünsal Balık , Yalova ( * * * * * )

(Koordinat: N40˚39.610′ ; E029˚16.301′)

Adres: Osmanlı Parkı İçi (İnkılap Vapuru Yanı) No: 1/C YALOVA   Tel: 0(226)811.45.99

http://www.unsalbalik.com/

Yalova’dan yolunuz mutlaka geçer. Ünsal’a yolumuz düştüğünde, feribot saatinden bir miktar önce vardık. Feribot içinde hamur birşeyler atıştıracağımıza, vakti de değerlendirerek Yalova’da nerede balık yiyebilirizi kısa süre araştırdıktan sonra Ünsal’da karar kıldık ve gerçekten çok memnun kaldık. Tahmin ediyorum ki bundan sonra balık için Yalova’ya daha erken geleceğiz. Limanın yanında feribotlara çok yakın Osmanlı Parkı içinde. Araçla geldiğinizde park derdi yok. Marmara denizi önünde, nefis balıklar bizi bekliyor.

Güzel bir balık çorbası yedik. Bulduğum yerde mutlaka sipariş ederim. Güzelliği un ile yoğunlaştırılmamış. Köri, zencefil  gibi ilavelerle değişik bir tat ilave edilmiş. İçindeki balık miktarı da yeterliydi. Balık suyu değil, tam bir balık çorbası.

IMG_6129

Yakışıklı sunumu ve taze yeşilliklerden oluşan salatamız, ne yazık ki balıklara kalamadı. Gelen kızarmış ekmek ile çok fazla dayanamadı.

IMG_6140

Tereyağında Jumbo karides, kızarmış ekmek ile güzel. Yeşil sivri biber, sarımsak, mantar ve taze soğan ile birlikte. Mmmmm ….

IMG_6143

Mevsim itibarı ile balık seçimimiz ızgara lüfer oldu. Sanırım söylenecek bir şey yok. Sade sunum, lezzetli balık …..

IMG_6144