Kategori arşivi: TR.Balıkesir.Susurluk.Göbel

Gizli Bahçe , Göbel , Susurluk , Balıkesir ( * * * * * )

(Koordinat: N40˚ 01.129′ ; E028˚ 09.504′)

Adres: Gobel Nahiyesi Girisi Karakol Cd. No: 17, Balıkesir Tel: 266.873.15.64

Susurluk aslında çoğumuzun yolu üzerinde olan tam anlamıyla yol üstü lezzet duraklarının merkezlerinden biri. Ancak Bandırma yoluna dönüp yaklaşık 5 km sonraki Göbel ayrımından döndüğünüzde yolun sağında “Gizli Bahçe” mutlaka uğranması gereken bir yer.   

Salata ve özellikle yoğurt mutlaka ve mutlaka sipariş edin. Yoğurt seviyorsanız büyük ihtimal tek tabak ile yetinmezsiniz. Yöreye ait hayvanlardan yapılıyor.

IMG_3537   IMG_3538

Tam tekmil fava …

IMG_4750

Bence mekanın yıldızı , Kokoreç. Halka olarak kesilen kokoreç bir bütün olarak pişiriliyor. Yoksa çoğu yerde bulunduğu üzere paramparça yapılarak, bir de domates ile karıştırılarak kömür olana kadar ızgara karıştırılmadan.

IMG_3539

Sevenler için, Beyti. Küçük bir parça mutlaka sipariş edilmeli.

IMG_3540

Sakatat sevenlere Uykuluk. Kuzunun göğüs kafesinin üst kısmındaki yürek ve ciğer arasındaki salgı bezleri.

IMG_3541

Değişik bir sunum, Ciğer Sarma. Kuzu ciğerlerini yine kuzu gömlek yağı ile sarıldıktan sonra ızgarada pişirilmesi. Yine ciğer severler kaçırmasın.

IMG_3542

Bu kadar güzel ızgaraların üzere tatlı yiyemem demeyin. Eğer kendinize güvenmiyorsanız da mutlaka yer ayırın. Mekanın bana göre 2 tatlı star adayı var. En azından birini deneyin.                İlki Göbel’in dibinde olan Kemalpaşa’nın kendi adını verdiği Kemalpaşa tatlısı ama üzeri tahin, ceviz, kaymak, taze incir ve üzüm tanesi süslemesi ile (tabii ki incir-üzüm mevsiminde ise). Diğeri de tencerede 4-5 saatte kısık ateşte pişirilmiş üzeri yine aynı şekilde tadına tat katılmış ve süslenmiş haliyle kabak tatlısı ….

IMG_4751    IMG_4752