Kategori arşivi: TR.Sinop

Demirkollar Fırın , Sinop ( * * * * )

Sinop Nokul’u ….

(Koordinat: N42˚ 01.565′ ; E035˚ 08.869′)

Adres: Sakarya Cad. No:47 Sinop Tel:(368) 261.19.71

Sinop’da tadılması gereken yiyeceklerden biri de tabii ki “Nokul”Nokul , özellikle bayramlarda evlerde pişirilerek misafirlere ikram edilen bir çeşit açma börek. Şimdilerde fırın ve pastahanelerde bulmak mümkün. Farklı içeriklerde bulmanız mümkün.

Sinop’lulara sorduğumuzda bize tavsiye edilen yer Demirkollar’dı. Hem kıymalısı, hem üzümlü-cevizlisi vardı. Her ikisi de son derece lezzetli. Sinop’a gelip de Nokul’u tatmamak olmaz …

Sinop (4)

Sinop (5)

Şirin Sinop ve Tarihi Sinop Cezaevin’den birkaç kare ilave etmeden geçemeyeceğim…..

Sinop (2)

Sinop (9)

Sinop.Cezaevi (3)

Teyze’nin Yeri , Sinop ( * * * * )

Teyze’nin Yeri , Mantı Salonu …

(Koordinat: N42˚01.327′ ;  E035˚09.362′)

Adres: Aşıklar Cad. No:39 SİNOP . Tel: (368)261.73.68

Sinop ile ilgili yaptığım araştırma hep karşıma 3 şey çıktı. Balık,mantı ve nokul.

Mantı seçeneğinde ise tek adres, “Teyze’nin Yeri”.

Her ne kadar geç saatte geldiğimiz Sinop’ta akşam yemeğini balıkdan yana kullansak da, mantıyı mutlaka tatmak aklımın bir kenarında vardı. Bunu da gerçekleştirmek için, gece geç vakitte de olsa, 1 porsiyon karışık (yoğurtlu ve cevizli) mantının tadına baktık.

Bence gayet güzeldi. Hatta bir porsiyon daha sipariş vermemek için kendimizi tuttuğumuzu (daha doğrusu utandığımızı) itiraf etmem gerekir. Mantının içleri kıvamında kıyma miktarı ve hamur olmamış tane mantılar ve sarımsaklı yoğurt eşliğinde son derece keyifliydi. Fiyat olarak tek porsiyon mantı fiyatı, 10 TL, hangi tipini sipariş ederseniz edin.