Kategori arşivi: P.Portekiz.Nazare

Restaurante Maresia , Nazare , Portekiz (Portugal) ( * * * )

Adres: Avenida Manuel Remígio no. 76, Nazare  Tel: +351.262.551.201

Portekiz’in en güzel sahillerinden birinin bulunduğu Nazare’ye Porto’dan Lizbon’a giderken uğradık. Tek şanssızlığımız mevsimin deniz mevsimi olmaması. Gerçi denizi çok aramam ancak nefis bir sahili olduğu kesin. Şehirde de bembeyaz evler.

    

Öğle vakti yemek için bir yer baktık. Aslında bulduk da. Ancak oturduktan sonra, 15 dakika bekledik. Arayan soran olmadı. İşaret ettik. Geliyoruz dediler ama nafile. Mecburen kalktık. İkinci alternatifimiz olan Maresia’yı tercih ettik. Doğrusunu söylemek gerekirse uygun fiyata bence iyi şeyler yedik. Bir daha gidersem, farklı bir yeri denemeyi tercih ederim muhtemelen. Kötü olduğundan değil ama …

Araba kullanacağımı da dikkate alarak, sipariş ettiğimiz deniz ürünleri ile birlikte, daha önce de denediğim yerel birayı tercih ettim.

IMG_1174

Bira ile birlikte haşlanmış karidesler iyi bir ikili oldu. Okyanus kenarında tercih edilebilecek
alternatiflerin başında geliyor.

IMG_1173

Menüde görünce, balık çorbasını da söylemeden edemedik tabii ki. Daha çok deniz mahsulleri olması da işimize geldi doğrusu.

IMG_1175

Değişik sunumu ile deniz mahsulleri içeren şiş tercihimiz oldu. Izgarada hazırlanan karides, kalamar,soğan, patatesten oluşan yemeğin sunumu da güzeldi. Deniz mahsullerine doyduk diyebilirim.

IMG_1178

Kişi başı ödediğimiz rakam 13 Euro. Ödediğimiz rakama göre uygun yemekler bizi tatmin etti. yemek oldu.