Kategori arşivi: I.İtalya.Salerno.Amalfi

Al Pesce D’oro , Amalfi , Salerno , İtalya (Italy) ( * * * * * )

Amalfi kıyısında bir İtalyan Lokantası ….

Adres: Via G.Augustaricco loc. Vettica 84011.Amalfi. Tel: +39.089.831231

http://www.alpescedoro.it/

Positano’dan kıyı yolu ile Salerno merkeze dönerken, Amalfi girişinde gözümüze çarpan “Al Pesce D’oro” restaurantında öğle yemeği için durduk. Muhteşem manzarası ile klasik İtalyan tarzı dekoru ile bizi büyülediğini itirafedeyim. Ancak o sırada bilmediğimiz bir şey vardı. O da yemeklerinin de en az saydıklarım kadar hafızamıza yer edeceğiydi.

Yemek ile tercihimiz, kırmızı İtalyan şarabı. Lacryma Christi del vesuvio , rosso

DSCN1091

İtalya’da her yediğimiz yemek ile sipairiş ettiğimiz bruschetta, soframızın olmazsa olmazı….

DSCN1096

Klasik spagettiyi İtalya’da deniz mahsulleri eşliğinde yemek gerekir bence. Yanında nefis İtalyan şarabı ve enfes Amalfi manzarası ile birlikte. (Spaghetti with sea food)

DSCN1098

“Niyokki” olarak okunan “Gnocchi”, bir İtalyan yemeği. Patatesli makarna olark adlandırabileceğimiz, geleneksel bir yemek. Kabuklu deniz ürünleri ile de servis edilebilen bu yemeği biz domates soslu ve mozerella rendelenmiş şekilde denedik. Tarifinden de anlaşılacağı üzere biraz ağır olan bu yemeği tatlandıran ise domates sosu ve mozerella. Denenmesi gerekir.  (Gnocchi alla sorrentina)   (potato dumplings with domatoes and melted mozerella)

DSCN1102

Bu güzel tadlardan sonra, Napoli’nin güneyinde bulunan ve Salerno’ya kadar uzanan bu turistik sahil şeridinde yer alan ve gerçekten şirin bir meydana sahip Amalfi’den birkaç fotoğrafı sizlerle paylaşmadan geçemeyeceğim.

DSCN1114

DSCN1130

DSCN1134

DSCN1138