Kategori arşivi: TR.Bartın.Amasra

Canlı Balık Mustafa Amca’nın Yeri , Amasra , Bartın ( * * * * * )

Adres: Küçük Liman Cad. No:8 Amasra / Bartın    Tel: 0 (378) 315 26 06

http://www.amasracanlibalik.com/

Sanırım Amasra ve balık denince ilk akla gelen yer. Buraya dostlarımız Şenler ailesi ile gitmek nasip oldu. Sabah geç kahvaltının ardından akşam yemeğini biraz erken yedik. Tecrübeli Şenler ailesi de, daha fazla geç olmadan mekan müsaitken yemeyi teklif etmişlerdi. İyi ki erken geldik ancak burası sanırım günün her saati alabildiğine dolu.

Tabii ki mekanın meşhur süslü salatasını söylemeden olmazdı. Her bir masa için hazırlanan bu salatayı nasıl bu kadar kusursuz süsleyebiliyorlar anlamak mümkün değil. Sanırım sadece salata tabaklarını hazırlamak için bir ordu var mutfakta 🙂

DSCN8889

Erken saat olmasına rağmen sipariş ettiğimiz içeceklerin yanına biraz meze söyledik tabii ki. Özellikle güzel bir sohbet de eşlik edince bu melere, daha bir lezzetli geldi bize. Nasılsa tavalar gideceğimiz belli olduğundan kalamarın da tavası olsun dedik. Değişik olan, karadeniz’e has olan ayrıca birçok derde deva olduğu söylenen Ispıt otu ile yapılan kavurmaydı. Tabii ki biz Allah dert vermesin ama derde deva olsun diye değil, lezzetini tadabilmek amacıyla sipariş ettik. Eğer buraya gelir ve menüde görürseniz, deneyin derim.

DSCN8890   DSCN8891

Yine içeceklerimize eşlik edecek, bizim olmazsa olmazlarımız patlıcan ezme ve haydari. Patlıcanlar konserve değildi, is kokusu halen üzerindeydi.

DSCN8892   DSCN8893

Deniz börülcesi ve benim çok beğendiğim tereyağlı karides göveç. Mantar, domates, sarımsak ve bol tereyağı ile. Mecburen ekmek de bu lezzeti tamamladı.

DSCN8894  DSCN8898

Dostlarımızın da tavsiyesi ile tava balık sipariş ettik. Benim tercihim mezgit. Gayet doyurucu bir porsiyon olarak geldi ve tava olmasına rağmen fazla yağ çekmemiş balıklar.

DSCN8899

Canlı Balık’ın nefis de bir manzarası var. Bu manzara ile karın doyurmak, büyük keyif.

DSCN8900

Tadım ekibine dahil olan sevgili Filiz ve Bozkurt Şenler ….

DSCN8907