Kategori arşivi: MNE.Karadağ.Herceg Novi

Taverna Galija , Herceg Novi , Karadağ (Montenegro) ( * * * )

Şık Bir Balık Restaurant ….

Adres: Setaliste Pet Danica br. 76 . 85340.Herceg Novi.Tel:+382.31.345.737

Karadağ’ın sahil kenti olan Herceg Novi (Yeni Hersek) kısa süreli de olsa görme fırsatını bulduk. Bu gezi sırasında da öğle yemeğini bu sahil kentinde tabii ki balık yiyerek değerlendirmek istedik.

Seçtiğimiz yer hem otel, hem de restaurant hizmeti vermekte ve shil kenarında bulunmakta.

Restaurant bahçesini, tekne biçiminde düzenlemişler. Hoş bir hava vermiş.

En sevdiğim başlangıçlardan biri olan Bruschetta ise, genelde yediğim yerlerde bana hayal kırıklığı yaratır. Ne yazık ki bu sefer de değişen birşey olmadı. Sarımsak yerine, soğanlı ve domatesli yapılan bu karışıma “Bruschetta” demek, nadir de olsa beğenerek yediklerime hakaret olur.

Menüde balık ürünü yemek isteyenlere en uyan yemek, spesiyal olarak hazırlanan bir nevi karışık ızgara. (Specijalitet Riba i morski plodovi na rostilju) (Special fish and seafood grilled). İçerisinde balık , karides , kalamar , midye , ahtapot ne arasanız mevcut. Yanında da haşlanmış sebzeler. Sanırım en iyi tercih bu… (12 Euro)

Ben sadece balık isterim diyenler için seçim, mevsimine göre değişen günlük balık. (Fileti ribe na rostilju (prilog blitva, krompir)) (daily fish fillet with vegetables , potatoes) (7 Euro)

Benim seçimim de, farklı olması açısından (ne kadar farklı derseniz…), Karides kebabı.(Raznjic skampi/gambori)(Shrimps kebab) Tabii ki bu siparişi verirken, isminde kebap geçmesinden dolayı beklentim oldukça yüksekti. Ancak gelen, kalamar ve midye şiş, haşlanmış sebze eşliğinde. Ben her ne kadar yemesem de, aralarda domuz eti. Yemek genel olarak iyidi diyebilirim.  ( 11 Euro)