Kategori arşivi: MNE.Karadağ.Podgorica

Маша (Masha) Restaurant , Podgorica . Karadağ (Montenegro) ( * * * * )

Balkan Havası ….

Adres: Bul.Sv.Petra Cetinjskog 31 , 81000 Podgorica Te:081.248019

Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya çok geç saatte vardık. Hem de yaklaşık 5 saatlik araç kullanarak ki (Priştina/Podgorica) bunun ne demek olduğunu Balkanlarda araba kullananlar bilir. Yollarda genelde hız limiti 40 veya 50 km/h ve bunun üzerine çıkmak pek mümkün değil çünkü sık radar kontrolü yapılmakta.

Otel girişini yaptıktan sonra, resepsiyonun tavsiye ettiği bir yerdi “Маша (Masha)” , ve çok da memnun kaldık diyebilirim.

İçimizde sadece salata ile karnını doyurabileceğini düşünenler çıksa da, onlara saygı göstererek karışık salata ısmarlandı ve tadına da bakıldı..

Tabii sipariş edilen yemeklerin geç geleceği de hesaba konarak, balkanlara has keçi peyniri ( Kosiji Sir – Goat cheese ) ve ….

Balkanlara özgü sarımsaklı ızgara biber ( Pecena paprika – Grilled peppers ) ….

Enfes pidelerin yanında sipariş edildi ….

Hem yorgunluğu atmak , hem de bu sipariş ettiğimiz enfes yiyeceklere yoldaşlık yapması amacıyla, Balkan üzümlerinden bir Karadağ şarabı sipariş ettik. Plantaze ‘nin, kırmızı Vranac Pro Corde’si.

Benim tercihim, tabii ki bu güzel şarabın yanına, kırmızı şarap sosu ile hazırlanmış dana biftek oldu. (Biftek u sosu od crnog vina – beef steak in red wine sauce)

Semiha’nın seçimi ve yine favorilerimden olan Risotto’nun bu kez sebzelisini denedik. Ben zaten Risotto’nun kötüsüne rastlamadım şimdiye kadar desem ….. (Rizoto sa povrecem – Risotto with vegetables)

Her ne kadar istemesek de, bölgeye has karışık tatlı bize ikram edildi.

Yemek için ödenen ise, kişibaşı 20 Euro….
PODGORICA OTEL TAVSİYESİ:

Karadağ Podgorica’ya yolu düşenler tavsiye edebileceğim otel “hotel podgorica”. Merkezde olan otelden ben menun kaldım. İhtiyacı olanlara duyurulur…

Hotel PODGORICA ****    Bulevar   Svetog Petra  Cetinjskog 1    Tel/fax: +382 20 402 500, +382 20 402 501, Cell: +382 (0)67 231 339    recepcija@hotelpodgorica.co.me

Otel balkonundan manzara , Moraca nehri…