Kategori arşivi: TR.Bursa.Karacabey

Berk Pide Salonu , Karacabey , Bursa ( * * * * )

Yol üstünde enfes saç tava …

(Koordinat: N40˚12.358′ ;  E028˚20.839′)

Adres: Belediye Soğan Pazarı Karacabey Tel.6769239

Karacabey, Marmara bölgesinde yaşayanlar için son derece yol üzeri sayılır. Eğer buradan bir yemek vakti geçiyorsanız, mutlaka içeri girerek denmenizi şiddetle tavsiye edeceğim bir yer var. Bulması son derece basit, Karacabey sapağından girdikten sonra, merkeze bile gelmeden, soğan pazarının içinde.

Saç tava siparişini verdikten sonra, önünüze nefis pide eşiliğinde tereyağı, enfes yoğurt, közde kırmızı biber , soğan , turşu ve acı salça karışımından oluşan atıştırmalıklar geliyor ki, çok fazla yemenizi tavsiye etmem, tavaya yer kalması açısından ….

Kişibaşı gelen tava enfes. Tabii ki işin sırrı eti düzgün seçmek. Soğan , domates , biber eşliğindeki tava, gerçekten yediklerim içinde en iyilerinden…

Benim sözlüğümde tatlı dediğin ağdalı olur. Sğtlüler, pastalar bana göre tatlı katagorisinde değildir. Bu kadar ağdalı tatlı sevmeme rağmen lokanta ve fabrikada yemediğim belki de tak tatlı “Kemalpaşa tatlısı” idi. Taa ki burada yiyene kadar….. Gerçekten Kemalpaşa Peynir Tatlısı burada bir başka. Özellikle de kaymak eşliğinde. Yanında tatmak maksadıyla yediğim kabak tatlısı da, farklı bir yorum ile yapılmış. Bu kadar güzel bir yemeğin arkasından mutlaka tatlıyı tavsiye ederim.

Belki de tek kötü yanı, sallama çay sunuyor olmaları. Bence yakışanı tabii ki demleme çay olmalı ….