Kategori arşivi: ES.İspanya.Alicante

Reataurante Me Apetece Marisqueria , Alicante , İspanya (Spain) ( * * * * )

Marina’da Balık Keyfi …

Adres : Puerto de Alicante Marina Depotiva 03012 . Alicante    Tel: 965.216.742

Alicante marina’daki restaurantlardan bir tanesi. Biz gece yediğimiz için pek manzaranın tadını çıkaramadık. Ancak gündüz veya yaz akşamları daha keyifli olur sanırım.

Yemek öncesi siparişle birlikte ikram edilen zeytin , turşu ve tuzlu fıstık

Yemeğin yanında , İspanya’nın kuzeyinde yer alan Navarra bölgesine ait ve 3 farklı üzümden yapılan (Tempranillo, Mazuelo ve Graciano) Rioja Vega Reserve 2006 kırmızı şarabını denedik ve son derece gövdeli ve yediklerimizle uyum sağlayan bir seçim olduğunu gördük. ( http://www.riojavega.com/ingles/vinof.htm )

Bizde çok fazla bulunmasına rağmen sebzeyi bu şekilde restaurantlarda görmek mümkün değil. Bizde yanlızca “karışık kızartma” olarak sunulan sebzeleri, birçok yerde az ızgara edilmiş şekilde bulmak mümkün. Patlıcan , kabak , mantar , kuşkonmaz , domates ve soğan … (Verbena verduras)

Bu bölgede balığın dibine vurabilmek için birçok karışık deniz ürünü tabağı mevcut. İçinden seçtiğimizde kerevit , midye , mürekkep balığı , çipura , karides  ve yavru ringa (whitebait) balıkları mevcuttu. Her zevke hitap eden  (Bandeja extra completa. Cigalas , cambas , chanquetes , mejillones , sepia , dorada)

Yemek üzerine denediğimiz sufle , bizimkilerle yarışamayacak düzeydeydi. (Volcan de chocolate)

Kişibaşı ödenen, 35 Euro …