Kategori arşivi: ES.İspanya.Malaga

Vino Mio , Malaga , İspanya (Spain) ( * * * * )

Picasso’nun doğduğu şehirde Flamenco Show Eşliğinde Yemek ….

Adres: C/ Alamos , 11 – Malaga Tel.952.60.90.93

Ünlü İspanyol ressam Pablo Ruiz Picasso(1881-1973)’nun doğduğu ve çocukluğunu geçirdiği Malaga, şirin bir liman şehri. Endülüs bölgesinde yer alıyor.

Malaga’da canlı Flamenco dinletisi ve dansı eşliğinde, yemeği de hakikaten güzel olan bir mekan bulduk. Asıl düşüncemiz burada sadece dansı izlemek ve yemeği başka bir yerde yemekti. Ancak mekanı ve etrafımıza gelen yemekleri gördükten sonra, burada yemeye karar verdik.

Yemekle birlikte içmek için,  Somontano bölgesine ait  Cabernet Savignon ve Merlot üzümlerinden üretilen bir kırmızı şarap seçtik.

Semiha’nın yemek seçimi, kuzu pirzola oldu. (Chulates de Cardero) (lamb chops marinated with garlic and aromatic herbs accompanied by a mint sauce and a potato and vegetable garnish) – 18,5 euro

Benim tercihim sebze eşliğinde sunulan öküz bonfile . Hakikaten son derece lezzetli bir yemekti. (Salomillo de buey)(first class ox fillet steak with sauce of chimichurri served with a potato and a vegetable garnish) – 18,5 euro

Şef aşçı da bize yemek konusunda çok yardımcı oldu. İşini sevdiğii belliydi. Zaten severek yapılan bir yemeğin güzel olmaması mümkün değil.

2 kişi için ödediğimiz rakam, şarap dahil 50 Euro .

Flamenco şovuna da kişibaşı 3 Euro ödediğimizi düşünürsek, İspanya şartlarında son derece uygun bir yemek+dans şovu yakaladığımızı söyleyebilirim.