Kategori arşivi: ZA.Güney Afrika Cumhuriyeti.Cape Town

Ben’s On The Beach , Cape Town , G.Afrika Cumhuriyeti (Republic Of South Africa) ( * * * * )

Adres:142 Beach Road Strand 7140 Cape Town. G.Afrika Cumh. Tel.021.8537977

http://www.bens.co.za/

Yemek için geldiğimiz mekan okyanus manzaralı. Arada sadece bir yol var. Sonrası gözünüzün alabildiğine geniş bir plaj ve okyanus.  Hırçın okyanus dalgalarını dinleyerek yemek yemek mümkün. Biz mevsim itibarı ile içeride yedik.

Benim tercihim, sığır kaburga. Yanında patates ve soğan kızartması. Nefis bir tat. Amerikan bifteklerini aratmıyorlar … (Beef wing rib chops.Traditional hung beef cut daily in limited quantitity served with backbone removed. Inspired by the Peter Luger Grillhouse in NY arguably the most famous at all.)

DSC07863

Ben’s Burger, mekana özel hamburger. Sığır fleto’dan yapılıyor. Tabii ki patates kızartması ve kızartılmış soğan ile birlikte.

DSC07862

Şarap tercihimiz, tabii ki G.Afrika’ya has Pinotage üzümünden…Pinot Noir ve Cinsault üzüm türlerinin çaprazlanması sonucu oluşmuştur.  Kadifemsi dokusu ve meyvemsi tadı ile benim favorilerimden. Ülkemizde de bulmak mümkün. Eğer denemediyseniz,  Pinotage üzümünden şarabı tavsiye ederim.

DSC07859

Talla’s Tavern & Pub , Gordon’s Bay , Cape Town , G.Afrika Cumhuriyeti (Republic Of South Africa)

Öğle Yemeğinde Abalon….

Adres:67 Beach Road , Gordon’s Bay Tel:021.856.3513

Yemek ile birlikte içtiğimiz bir G.Afrika kırmızı şarabı. Skilpadvlei markasının ML Joubert’i.

ML Joubert, “Flagship Red” olarak adlandırılmış, yani kırmızının sancak gemisi, amiral gemisi , yani en iyisi. Markanın tüm üzümlerinin orijini, “Stellenbosch” bölgesi. Bu şarabın üzümleri, el ile toplanarak, 18 ay boyunca Fransız meşelerinde olgunlaştırılmış.

Cabernet Sauvignon ve Merlot kuplajı olan şarap, meyve ve karadut lezzetine sahip. Aldığı ödüller ise; Veritas Silver 2008 ve Veritas Bronze 2009

Daha önce uzakdoğuda yediğim ve burada bir daha tatma şansını bulduğum, salyangoz familyasından olan özel bir kabuklu deniz hayvanı Abalon (Abalone). Her ne kadar makbul olanı tek ve büyük parça olsa da, kıyılmış ve pilav üzerinde olanını bulabildik. Buna da şükür ..

Restaurant Cape Town Fish Market , Cape Town , G.Afrika Cumhuriyeti , (Republic of South Africa) ( * * * )

Cape Town merkezde balık keyfi….

Adres: V & A  Waterfront, Cape Town 8001, Güney Afrika +27 21 418 5977

http://www.ctfm.com/

Cape Town’un merkezinde, Cape Town Stadı (Dünya Kupası stadyumu) na yakın V&A Waterfront Alışveriş merkezinde yemek öncesi siparişimiz, ülkenin birası oldu. “Castle”.

Sipariş balığımız gelene kadar da karides ve kalamar. Değişik soslar ile, son derece lezzetliydi.

Balık olarak ise, bölgeye özel “Kingklip grilled with lemon butter”. Fleto olarak servis edilen balıkda, kılçık derdi de yoktu.